wersja testowa serwisu

,,Jesień z Norwidem" w radomszczańskim ,,Elektryku"

n_a-1
Powiat radomszczański

Twórczość Cypriana Kamila Norwida nie musi być trudna w odbiorze. Sam poeta podpowiada, jak czytać i rozumieć jego wiersze – przekonywała prof. Pelagia Bojko z Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego, która w czwartek, 18 listopada spotkała się z uczniami Zespołu Szkół Elektryczno – Elektronicznych w Radomsku.

Wykład, który przybliżył młodzieży nie tylko dorobek pisarza, ale także jego niełatwy życiorys był częścią projektu ,,Jesień z Norwidem", realizowanego w ,,Elektryku" z okazji dwustulecia urodzin tego wielkiego poety.

Opiekunkami projektu są nauczycielki ZSE-E Dorota Zdzierak oraz Małgorzata Piotrowska. Mottem wydarzenia były słowa św. Jana Pawła II:

Cyprian Norwid pozostawił dzieło, z którego emanuje światło pozwalające wejść głębiej w prawdę naszego bycia Człowiekiem, Chrześcijaninem, Europejczykiem i Polakiem".

W spotkaniu uczestniczył Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Radomsku, Andrzej Kucharski. 

Jestem pod wrażeniem dzisiejszego wykładu oraz montażu poetyckiego przygotowanego przez uczniów. Cieszy mnie, że młodzież zainteresowała się właśnie twórczością Cypriana Kamila Norwida, ponieważ mnie jego poezja urzekła już wtedy, gdy tak jak wy teraz, byłem uczniem technikum - mówił do młodzieży Andrzej Kucharski.

Źródło: Powiat radomszcański