Gomunice: Areszt dla złodzieja sklepowego. 33-latek nie chciał pogardzić nawet metalowym wózkiem

256-162396
KPP Radomsko

Sąd na wniosek prokuratora zastosował 3- miesięczny areszt wobec 33 – letniego mężczyzny, który na przełomie 2022 i 2023 roku na terenie Gomunic kradł w sklepach spożywczych. 

W listopadzie 2022 roku, 33- latek bez stałego miejsca pobytu usiłował ukraść różne produkty spożywcze i przemysłowe. Złodziej nie chciał pogardzić nawet metalowym wózkiem sklepowym... Do próby kradzieży doszło w jednym z dyskontów w Gomunicach. Złodziejowi na drodze stanęli pracownicy, którzy wybiegli przed sklep za 33-latkiem.

- Gdy ten ich zobaczył, porzucił wózek z zakupami i uciekł. Druga sytuacja miała miejsce w styczniu 2023 roku, kiedy to w tej samej miejscowości ze sklepu spożywczego ponownie postanowił ukraść produkty spożywcze i alkohol. Za towar nie miał zamiaru zapłacić. Nie reagował na słowa obsługi sklepowej, by odłożył towar. Sprzedawca w odpowiedzi usłyszał jedynie wulgaryzmy, a niecodzienny klient wyszedł ze sklepu, jak gdyby nic się nie stało. Oba sklepy straciły łącznie blisko 1100 złotych - przekazuje Agnieszka Kropisz z radomszczańskiej komendy policji.

Jak się okazało, te złodziejskie występy nie były debiutem 33-latka. Działał on w recydywie, co oznacza, że w ciągu ostatnich 5 lat był już karany za podobne przestępstwa. 

- Za kradzież zuchwałą grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 8. W warunkach recydywy może wzrosnąć o połowę górnej granicy. Sąd na wniosek prokuratora zastosował 3-miesięczny areszt wobec 33- latka - podsumowuje Agnieszka Kropisz