wersja testowa serwisu

Gołoledź zbiera żniwo na drogach regionu Radomska! Policjanci jeżdżą z kolizji na kolizję

Gołoledź zbiera żniwo na drogach regionu Radomska! Policjanci jeżdżą z kolizji na kolizję
fot. poglądowe

Gołoledź w całym regionie dała się dziś od rana poważnie we znaki kierowcom z powiatu radomszczańskiego. Od rana policja interweniuje w szeregu zdarzeń drogowych. Do jednego z poważniejszych doszło na drodze Gorzędów - Kamieńsk. Tam 37-letnia kierująca wjechała w przydrożne drzewo.

Do zdarzenia na lokalnej drodze łączącej obie miejscowości doszło po 7.30. Jak informuje radomszczańska policja, kobieta jadąca od Gorzędowa w kierunku Kamieńska nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze.

- W wyniku czego 37-letnia mieszkanka powiatu piotrkowskiego straciła panowanie na kierowaną przez siebie toyotą yaris, zjechała na lewe pobocze i uderzyła w przydrożne drzewo - informuje Aneta Wlazłowska z KPP Radomsko.

Do akcji zadysponowano zespół ratownictwa medycznego, bo kobieta, choć była przytomna uskarżała się na bóle klatki piersiowej. 37-latka została zabrana do szpitala. 

Niestety, to nie jedyna poszkodowana w zdarzeniach drogowych na terenie powiatu radomszczańskiego. Fatalne warunki na drodze, padająca i natychmiast zamarzająca mżawka tworzy warstwę bardzo niebezpiecznego tzw. "czarnego lodu". Na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu minut policja w radomsku została poinformowana o kilku zdarzeniach. 

- Policjanci jeżdżą z kolizji na kolizję, do takich doszło na terenie samego radomska, jaki i gmin Kobiele Wielkie czy Kamieńsk. Apelujemy do kierowców o rozważną jazdę i dostosowanie przede wszystkim prędkości do tego co dzieje się na jezdniach, zwłaszcza tych lokalnych dróg, gdzie sytuacja jest najtrudniejsza - dodaje Wlazłowska. 

O alertach przed gołoledzią informowaliśmy już wczoraj. Zgodnie z zapowiedziami IMGW trudne warunki na drogach Łódzkiego mogą występować aż do godziny 12.00. Szczegóły w tym artykule >>> Gołoledź w całym województwie! Ostrzeżenie IMGW na kilkanaście najbliższych godzin