wersja testowa serwisu

10-latka trafiła do szpitala z fragmentem wbitej w nogę kierownicy! Dramatyczny finał rowerowej przejażdżki!

policja-albulans

Wyjątkowo niebezpieczna kolizja na drodze z udziałem dwójki dzieci. W Kamieńsku doszło do zderzenia 10-letnich rowerzystów. Dziewczynka która spadła z jednośladu doznała urazu nogi, po tym jak element kierownicy wbił się w jej nogę.  10-latka wymagała interwencji lekarzy. Strażacy odcięli fragment kierownicy, z którym dziewczynka została zabrana do szpitala. 

Na kanwie tego zdarzenia policjanci przypominają o tym jak nieoczekiwanie i nieprzyjemne kończą się nieprawidłowe zachowania na drodze. Do wypadku w Kamieńsku doszło w poniedziałek, 6 września. Tuż przed godziną 17.00 policjanci zostali skierowani na jedną z ulic w Kamieńsku, gdzie według zgłoszenia zderzyło się dwoje małych rowerzystów. Mundurowi na miejscu zastali dwoje dzieci oraz osoby udzielające im pomocy. 

- Funkcjonariusze zajmujący się wyjaśnianiem zdarzeń w ruchu drogowym ustalili, że 10-letni chłopiec jadąc rowerem wyprzedził swoją koleżankę, również poruszającą się jednośladem, a następnie gwałtownie przed nią zahamował. Dziewczynka przewróciła się na jezdnię, a podczas upadku manetka kierownicy wbiła się w jej nogę. Strażacy odcięli fragment kierownicy, z którym 10-latka została zabrana do szpitala. Na szczęście, po usunięciu przedmiotu i zabezpieczeniu rany przez lekarza dziewczynka wróciła do domu. Dziećmi zaopiekowali się rodzice - informuje oficer prasowy KPP w Radomsku. 

Policjanci apelują, że warto przypominać najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego, że zdrowy rozsądek oraz wzajemny szacunek na drodze to podstawy bezpiecznego wypoczynku. 

- Pamiętajmy, że poruszając się jednośladem nie chroni nas ani karoseria, ani poduszki powietrzne. Dlatego każdy upadek może spowodować nieprzyjemne konsekwencje. Zasady zachowania ostrożności lub szczególnej ostrożności to reguły do których użytkownik drogi powinien rygorystycznie się stosować. Zasady te oznaczają, iż należy unikać wszelkiego działania, które mogłoby wywołać zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego, utrudnić go lub narazić kogoś na szkodę - apelują policjanci.

Przypominając jednocześnie rodzicom, że jeśli dziecko nie skończyło 10 lat może kierować rowerem, ale tylko i wyłącznie pod opieką osoby dorosłej. Z kolei dzieci powyżej 10 lat mogą już samodzielnie prowadzić rower po publicznych drogach, ale muszą posiadać kartę rowerową.