Druhowie z OSP w Stobiecku Miejskim z odznaczeniami i nowym wozem bojowym! [Foto]

stobiecko
UM Radosmko

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Stobiecku Miejskim w minioną sobotę, 20 maja przeżyli niezwykle podniosłe święto. Jednostka obchodzi 105. rocznicę swojej działalności, w weekend zostali odznaczeni także najbardziej wyróżniający się strażacy, a przysłowiową wisienką na torcie było uroczyste przekazanie do użytku nowiusieńki wóz strażacki na podwoziu Renault.

Na uroczystości obecni byli m.in. prezydent Jarosław Ferenc oraz wiceminister rolnictwa Krzysztof Ciecióra. Uroczystość prowadził prezes zarządu OSP Robert Gałwa.

Samochód ratowniczo-gaśniczy wyprodukowany został przez firmę Moto Truck z Kielc na podwoziu RENUALT D 16 z napędem 4x4. Pojazd wyposażony został w zbiornik wody o pojemności 4000 litrów oraz zbiornik, który pomieści 400 litrów środka pianotwórczego. Na swoim wyposażeniu posiada także zestaw narzędzi hydraulicznych, zestaw PSP R1 z defibrylatorem, deskę ortopedyczną, pozostały sprzęt ratownictwa technicznego, pompy do wody zanieczyszczonej, agregat prądotwórczy, pilarki do drewna, drabiny, przecinarkę do stali i betonu, sprzęt burzący, sprzęt niezbędny do prac na wysokości, aparaty powietrzne oraz armaturę wodno-pianową. Ponadto Renault posiada zamontowane działko dachowe, system zraszaczy pod pojazdem oraz został doposażony w rozbudowany system dźwięku i oświetlenia. Całkowity kosz to blisko 980 tys. zł. Miasto Radomsko na zakup wozu przekazało strażakom 497 tys. zł.

Źródło: UM Radomsko