Druhowie z OSP Gomunice już mają nowy samochód ratowniczo-gaśniczy [Foto]

a.milczanowska_20230320-124520_1
A. Milczanowska/ Facebook

W minioną sobotę, 18 marca społeczność Gomunic, na czele z druhami tamtejszej jednostki powitała nowy samochód ratowniczo - pożarniczy. Uroczyste przekazanie pojazdu odbyło się w obecności licznie zgromadzonych gości.

- Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy, wyposażony w zbiornik wody o pojemności 3,5 tys. metrów sześciennych oraz autopompę o wydajności 2900 l/min, został zbudowany na bazie podwozia MAN, a producentem zabudowy jest firma MOTO TRUCK. Kabina samochodu pozwala na bezpieczne przewożenie 6 osobowej załogi, samochód napędzany jest silnikiem diesla o mocy 213 KW. To wyjątkowo solidne i funkcjonalne rozwiązanie, które umożliwi skuteczniejsze działania strażakom w przypadku pożaru - przekazują druhowie z OSP Gomunice. 

Na uroczystości przekazania pojazdu pojawiła się liczna grupa zaproszonych gości, w tym poseł Anna Milczanowska, wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Ciecióra oraz Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Zbigniew Ziemba, którzy oficjalnie przekazali druhom kluczyki do nowego pojazdu.

- Przekazanie nowego samochodu pożarniczego to nie tylko wydarzenie związane z rozwojem infrastruktury strażackiej, ale również symboliczny gest, który podkreśla wagę pracy strażaków i ich wkład w ochronę życia i mienia – podkreśla Paweł Olejniczak, wójt gminy Gomunice.

Pojazd kosztował ponad 900 tysięcy złotych. Został zakupiony z budżetu gminy, państwa oraz Urzędu Marszałkowskiego.

Wklej tutaj kod osadzenia...