Chciał mieć ozdobę na ścianie, wspólnie z kolegą wykręcił na skrzyżowaniu znak "STOP". 13-latkowie trafili na komendę

Chciał mieć ozdobę na ścianie, wspólnie z kolegą wykręcił na skrzyżowaniu znak "STOP". 13-latkowie trafili na komendę
fot. ilustracyjne/ Pixabay

Pajęczańscy policjanci zatrzymali dwóch 13-latków, którzy na jednym ze skrzyżowań w Pajęcznie dokonali kradzieży znaku drogowego „STOP". Za popełnienie czynu karalnego, którego się dopuścili odpowiedzą przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

11 listopada w godzinach popołudniowych pajęczańscy policjanci w trakcie patrolowania miasta zauważyli dwóch nastolatków. Jeden z nich niósł znak drogowy owinięty w bluzę. Nastolatkowie na widok zbliżającego się radiowozu podjęli próbę ucieczki, a znak drogowy porzucili. Zostali zatrzymani przez mundurowych zaledwie chwilę od niesfornej ucieczki. 

- Nastolatkowie to chłopcy w wieku zaledwie 13 lat, mieszkańcy naszego powiatu. Spotkanie towarzyskie nastolatków przejawiło się w przestępczy proceder. Bowiem jeden z nich wpadł na pomysł, żeby na jego ścianie w pokoju wisiał znak drogowy. Nastolatkowie przygotowali klucze do demontażu znaku drogowego i wyruszyli na ulice Pajęczna w poszukiwaniu łupu - przekazuje mł. asp. Wioletta Mielczarek z KPP Pajęczno 

Ten znaleźli na skrzyżowaniu ulicy Grunwaldzkiej z ulicą Paderewskiego. Wykręcili znak drogowy B-20 „STOP" i zaledwie po krótkiej chwili już byli w rękach mundurowych. Zostali przewiezieni do KPP w Pajęcznie, gdzie w obecności opiekunów rozmawiali z nimi policjanci. O ich przyszłości zadecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich w Wieluniu.