Był tak pijany, że ledwo stał na nogach, ale... za wszelką cenę chciał odjechać z parkingu rozwalonym microcarem!

Był tak pijany, że ledwo stał na nogach, ale... za wszelką cenę chciał odjechać z parkingu rozwalonym microcarem!
KPP Pajęczno

Do 2 lat pozbawienia wolności grozi nietrzeźwemu kierowcy microcara, który został wyeliminowany z drogi dzięki wzorowej reakcji świadka. 54-letni mężczyzna nie dość, że wsiadł za kierownicę mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie to dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem. Dziękujemy za reakcję na zagrożenie i godną pochwały postawę obywatelską.

W poniedziałek, 13 marca w godzinach popołudniowych patrol ruchu drogowego pajęczańskiej policji pełnił służbę na terenie miejscowości Nowa Brzeźnica. W trakcie wykonywanych czynności służbowych funkcjonariusze otrzymali informacje od mieszkańca, że w rejonie jednego z marketów tutejszej miejscowości udaremniono jazdę nietrzeźwemu kierującemu. Funkcjonariusze natychmiast udali się pod wskazany adres. 

- Na miejscu zastali świadka całego zdarzenia, 30-letniego mieszkańca gminy Mykanów. Mężczyzna oświadczył mundurowym, że wychodząc ze sklepu zauważył pojazd microcar, który posiadał znaczne uszkodzenia na przedniej części, a kierujący tym pojazdem był w trakcie wykonywania manewru cofania. Następnie kierujący ruszył do przodu, wjechał na krawężnik oraz pas zieleni. Silnik pojazdu przestał działać, a kierujący próbował dalej kontynuować jazdę. Na szczęście pojawiła się osoba, która udaremniła jazdę kompletnie pijanemu kierowcy. Mężczyzna po opuszczeniu pojazdu miał problemy z utrzymaniem się na nogach - przekazuje  Wioletta Mielczarek z pajęczańskiej policji.

Policjanci sprawdzili jego trzeźwość. 54-latek wydmuchał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie, a po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym. Ponadto pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych. Kierującemu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Dziękujemy obywatelom za reakcję na zagrożenie stwarzane przez nieodpowiedzialnych kierowców. Dzięki takiej reakcji uniknęliśmy być może kolejnej tragedii na drodze. Nietrzeźwi kierujący to poważne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Przypominamy, że każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku - podsumowuje Mielczarek z KPP Pajęczno.