wersja testowa serwisu

Brutalna napaść na księdza z Paradyża. Policja zatrzymała 47-letniego mężczyznę, usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa

270-127022
fot. KPP w Opocznie

Zarzut usiłowania zabójstwa usłyszał zatrzymany przez policję 47-latek, podejrzany o napaść na ks. prałata, kustosza Sanktuarium w Paradyżu. Za to przestępstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 2 marca 2021 roku, około godz. 19.30, na terenie paradyskiej plebanii. Policjanci zostali wówczas powiadomieni o poważnych obrażeniach ciała, w tym głowy, jakich doznał 69-letni ksiądz, wieloletni proboszcz parafii.

Mundurowi, od chwili zgłoszenia przez całą noc i kolejny dzień intensywnie pracowali nad ustaleniem okoliczności w jakich pokrzywdzony doznał tak poważnych obrażeń ciała.

Policjanci brali pod uwagę różne hipotezy. Jednak skrupulatnie zebrane dowody i ich analiza dały podstawę do stwierdzenia, że 69-letni ksiądz padał ofiarą brutalnej napaści.

- Kilkanaście godzin od zgłoszenia policjanci wytypowali i zatrzymali 47-latka, który mógł mieć związek z przestępstwem. Mężczyzna został przesłuchany. W rozmowie ze śledczymi, mieszkaniec gminy Paradyż, przyznał się do napaści - informuje asp. szt. Barbara Stępień z KPP w Opocznie. - Ciężko ranny ksiądz trafił do jednego z łódzkich szpitali. Jak ustalili policjanci mężczyzna w chwili popełnienia przestępstwa był nietrzeźwy. 47-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę nawet dożywotniego pozbawienia wolności.