Bełchatów: 64-letni rowerzysta potrącony na Wojska Polskiego. Senior jechał ścieżką rowerową

Bełchatów: 64-letni rowerzysta potrącony na Wojska Polskiego. Senior jechał ścieżką rowerową
Sztab Ratownictwa

64-letni rowerzysta został przetransportowany do szpitala po tym jak został potrącony przez dostawczego Mercedesa. Do zdarzenia doszło w czwartkowe popołudnie na ulicy Wojska Polskiego. 

O godzinie 12.15 patrol policji interweniował na Wojska Polskiego przy skrzyżowaniu z ulicą Laury.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący dostawczym Mercedesem, 29-letni mieszkaniec Radomska wyjeżdżając z ulicy Laury nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu rowerzyście, który poruszał się ścieżką rowerową w ulicy Wojska Polskiego. Kierowca jednośladu, 64-letni mieszkaniec Bełchatowa z obrażeniami twarzy, głowy i brzucha został przetransportowany do szpitala - wyjaśnia Marta Płomińska z KPP Bełchatów. 

Jedną z pierwszych osób, która udzieliła wsparcia rannemu rowerzyście był Rafał Wasilewski, zawodowy ratownik medyczny, który jadąc z ćwiczeń zauważył zbiegowisko i zakrwawionego mężczyznę. 

- Mężczyzna leżał na chodniku, zatrzymałem auto i podbiegłem do rannego. Już zostały wezwane służby, więc oczekiwałem na ich przybycie udzielając poszkodowanemu elementarnego wsparcia. Mężczyzna był na szczęście przytomny, przemyłem mu twarz, by wytrzeć ją z krwi. Nie zrobiłem nic szczególnego - mówi naszej redakcji Rafał Wasilewski. 

Jak dodaje policja obaj mężczyźni byli trzeźwi. 

Wklej tutaj kod osadzenia...