Będą rozdawać darmowe sadzonki! Już niebawem kolejna odsłona akcji "Zielone Radomsko"

hands-5618240_1280
Pixabay

Mamy wiosnę, więc pora na kolejną akcję ph. „Zielone Radomsko" zorganizowaną wspólnie przez Miasto Radomsko i Nadleśnictwo Radomsko, polegającą na rozdawaniu radomszczanom darmowych sadzonek drzew do posadzenia w granicach miasta.

Akcja ma zachęcić mieszkańców do sadzenia drzew na swoich posesjach, co ma przyczynić się do zwiększenia liczby drzew w całym mieście.

Termin: 31.03 (piątek) od godz. 9.00 do 17.00 i 01.04 (sobota) od 9.00 do 12.00

- Zapraszamy wszystkich mieszkańców tym razem na zaplecze ul. Reymonta, gdzie przy altance będziemy rozdawać darmowe sadzonki popularnych drzew, jak jodły, świerki, sosny, dęby, brzozy, modrzewie czy buki – zachęca naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Gospodarki Odpadami Marzanna Proszowska.

Sadzonki przygotowane przez Nadleśnictwo Radomsko będą miały różne wysokości w zależności od gatunku i wieku drzewka - od kilkunastu cm do ok. 180 cm.

Akcja Zielone Radomsko każdego roku cieszy się dużym zainteresowaniem radomszczan. W ubiegłym roku rozdano prawie 6,5 tysiąca darmowych drzewek. Największym zainteresowaniem cieszyły się sadzonki sosny zwyczajnej, których odebrano aż 1500 sztuk.

Źródło: UM Radomsko