Badania fotometryczne na A1. Na autostradzie mogą wystąpić utrudnienia

transport-598211_1280
fot.ilustracyjne/ Pixabay

Na autostradzie A1 między węzłami Kamieńsk i Radomsko służby będą sprawdzały wydajność oświetlenia ulicznego. W związku z badaniami fotometrycznymi prowadzonymi w godzinach nocnych kierowcy powinni zachować wyjątkową czujność i przygotować się na niewielkie utrudnienia. 

Ekipy badające jakość oświetlenia pojawią wciągu dwóch kolejnych nocy - ze środy na czwartek (15/16 lutego) i z czwartku na piątek (16/17 lutego).

- Prace będą prowadzone: na wysokości węzła Radomsko (390 km trasy) na odcinku około 400 metrów na obu jezdniach iprzy MOP-ach: Stobiecko Szlacheckie Wschód i Stobiecko Szlacheckie Zachód (388 km). W tym przypadku długość odcinka objętego pomiarami, to ok. 1,2 km i będą one również prowadzone na obu jezdniach. Trzecim punktem, pomiarowym będzie MOP Słostowice (378 km trasy), gdzie badania prowadzone będą na długości około 800 metrów na jezdni prowadzącej w kierunku Łodzi - informuje Maciej Zalewski z łódzkiej GDDKiA.

Zarówno pierwszej, jak i drugiej nocy pomiary zaczną się o godzinie 19.00 i zakończą około 2.00. Przy czym pierwszej nocy będą prowadzone na jezdni w kierunku Łodzi, a drugiej, w kierunku Katowic.

Prace pomiarowe nie powinny znacząco oddziaływać na płynność ruchu, ale ze względu na porę nocną apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności.