wersja testowa serwisu

Awanse dla policjantów z powiatu radomszczańskiego

31623
fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

W piątek, 31 lipca podczas uroczystego spotkania zorganizowanego w Komendzie Powiatowej Policji w Radomsku odbyła się uroczystość wręczenia aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne. Obchody rozpoczęły się meldunkiem dowódcy uroczystości, podkom. Pawła Szymanka, złożonym Komendantowi Powiatowemu Policji w Radomsku – insp. Piotrowi Nowickiemu. Po meldunku nadszedł czas na wręczenie aktów mianowania.

W tym roku w radomszczańskiej komendzie mianowanych na wyższe stopnie zostało 61 policjantów. W korpusie oficerów awansowało dwóch funkcjonariuszy, wśród aspirantów – 11, zaś sierżantów – 25. Z kolei w korpusie szeregowych policji mianowania na wyższe stopnie służbowe z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Radomsku – insp. Piotra Nowickiego otrzymało 23 policjantów. Wszystkim awansowanym gratulacje złożyli także starosta Beata Pokora oraz prezydent Radomska Jarosław Ferenc.

- Dobrze wiem jak trudna, a czasem niewdzięczna jest praca policjanta. I zdaję sobie też sprawę z tego, że zbyt rzadko się o tym mówi. Niech więc to święto będzie okazją do wyrażenia słów uznania i podziękowania za Wasz wysiłek i zaangażowanie na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu. Życzę Wam, aby praca dawała powody do jak największego zadowolenia. Mając świadomość ciężaru zadań, szczególnie w tak ciężkim okresie epidemii, życzę sił i wytrwałości, a także satysfakcji z wykonywanej pracy oraz pomyślności w życiu osobistym i rodzinnym – mówiła starosta Beata Pokora.

Ze względu na sytuację epidemiczną radomszczańskie obchody Święta Policji odbyły się w wąskim gronie z zachowaniem reżimu sanitarnego.

źródło: Starostwo Powiatowe w Radomsku