wersja testowa serwisu

90-letni rowerzysta wjechał pod koła cysterny. Po kilku godzinach zmarł

cysterna
KPP Radomsko

W piątkowe popołudnie 16 lipca, na jednej z dróg w powiecie radomszczańskim doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia, gdzie śmierć poniósł 90-letni rowerzysta.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do jakiego doszło 16 lipca. Tuż przed godziną 14.00 na drodze w miejscowości Widawka, położonej w gminie Kodrąb. 

- Rowerzysta, w momencie gdy był wyprzedzany przez ciężarówkę marki MAN z naczepą typu cysterna, z niewiadomych przyczyn skręcił w lewo i uderzył w jej bok, po czym upadł na jezdnię. 90 - latek z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala. Niestety po kilku godzinach okazało się, że mężczyzna nie przeżył zderzenia z samochodem ciężarowym - informują policjanci z KPP Radomsko.

Pewnym jest, że kierowca MANa, 23- letni mieszkaniec powiatu koneckiego był trzeźwy. Trwające czynności w sprawie mają za zadanie wyjaśnić pozostałe możliwe okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Po raz kolejny policjanci apelują do wszystkich uczestników dróg o rozwagę i rozsądek. Niechronieni powinni szczególnie pamiętać o zasadzie ograniczonego zaufania, bo w większości przypadków to dla nich zdarzenia drogowe są najtragiczniejsze w skutkach.