45-latka chodziła po autostradzie i szukała pomocy. Na węzeł A1 dotarł policyjny patrol

era
KPP Radomsko

To z pewnością nie był dobry dzień dla 45 - latka. Kobieta najpierw spóźniła się na pociąg, co zmusiło ją do podróży własnym samochodem.... Ten z kolei też sprawił kolejny kłopot zatrzymując się na autostradzie. Do pomocy ruszyli policjanci z Radomska. 

Codzienne zaganianie, realizacja wielu obowiązków, zbyt wiele spraw do załatwienia. Każdy z nas może znaleźć się w takiej sytuacji. O tym, jak ważna jest pomoc drugiego człowieka przekonała się 45- letnia mieszkanka Kalisza. Kobieta jadąc w kierunku Katowicpomyliła się w obliczeniach i w rejonie Radomska w Hyundaiu, którym kierowała zabrakło paliwa. Auto zatrzymało się na Autostradzie A 1, tuż przed zjazdem na Radomsko.

- 45- latka w poszukiwaniu pomocy, nie zważając na swoje bezpieczeństwo przechodziła przez kolejne pasy autostrady, poszła w kierunku najbliższej stacji paliw. Policję o tym fakcie poinformowali inni kierowcy. We wskazane miejsce natychmiast udał się patrol ruchu drogowego z radomszczańskiej komendy. Policjanci zauważyli kobietę chodzącą po węźle autostradowym. Mundurowi wysłuchali historii kobiety, zabrali ją do radiowozu i bezpiecznie przewieźli na drugą stronę autostrady. Następnie pomogli jej wlać paliwo z kanistra i upewnili się, że może bezpiecznie ruszyć w dalszą drogę. Cała historia zakończyła się szczęśliwie - przekazuje nadkomisarz Aneta Wlazłowska z KPP Radomsko.