wersja testowa serwisu

Zjeżdżał na przeciwległy pas, auta uciekały na pobocze! Pirat za kierownicą VW miał prawie 4 promile!

police-4261182_1920

Blisko 4 promile alkoholu w organizmie miał kierowca passata, który zajeżdżał drogę innym uczestnikom ruchu drogowego. By uniknąć zderzenia kierowcy zmuszeni byli uciekać na pobocze. Prawidłowa postawa świadków pozwoliła policjantom na szybkie dotarcie do nieodpowiedzialnego kierowcy. 

2 sierpnia, około godziny 16.00 patrol piotrkowskiej drogówki pojechał do Komornik, gdzie miał czekać świadek, który jechał za prawdopodobnie nietrzeźwym kierowcą. Ze zgłoszenia wynikało, że kierujący passatem na terenie powiatu tomaszowskiego zjechał na pas ruchu, którym poruszał się kierujący nissanem, zmuszając go do zjechania na pobocze. O mały włos nie doszło do poważnego zdarzenia drogowego. O całej sytuacji powiadomił służby mundurowe i ruszył za nieodpowiedzialnym kierowcą, który w Komornikach zatrzymał się, wysiadł z samochodu i wszedł do jednego z domów. 

- Po dojechaniu pod wskazany adres policjanci zobaczyli zaparkowanego passata i kobietę, która jak się okazało była świadkiem podobnego niebezpiecznego manewru tego kierowcy. Cudem uniknęła zderzenia z jego osobówką. Okazało się, że rozpoznany przez świadków kierowca volkswagena jest kompletnie pijany. Badanie stanu trzeźwości wskazało, że 25-latek ma blisko 4 promile alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili także, że mężczyzna wsiadł za kierownicę pomimo obowiązującego sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych - informuje Dagmara Mościńska z zespoły prasowego KMP Piotrków Trybunalski.

Przestępstwo to zagrożone jest karą nawet 5 lat więzienia. 25-latek trafił do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty.