wersja testowa serwisu

Zaginął mieszkaniec Radomska. Szybka reakcji policji doprowadziła do szczęśliwego finału poszukiwań

policja-auto-napis

Policjanci po kilku godzinach prowadzonych poszukiwań odnaleźli 58-letniego radomszczanina. Chory mężczyzna w porę został przekazany pod specjalistyczną opiekę medyczną.

We wtorek, 18 maja dyżurny policji otrzymał zgłoszenie w sprawie zaginięcia 58-letniego mieszkańca Radomska. Z przekazanych przez zaniepokojonego sąsiada informacji wynikało, że 58–latek jest osobą przewlekle chorą i przyjmuje silne leki mogące zaburzać postrzeganie rzeczywistości.

Zaalarmowani funkcjonariusze zebrali niezbędne do identyfikacji osoby dane i natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Działania były prowadzone na terenie całego miasta. Policjanci rozpytywali napotkane osoby, sprawdzali placówki medyczne, parki, skwery i inne miejsca ogólnodostępne. Tuż przed północą jeden z patroli na przystanku autobusowym zauważył dwie osoby. Wygląd jednej z nich odpowiadał ustalonemu rysopisowi zaginionego. Chwilę później okazało się, że jest to poszukiwany 58–latek.

Drugi z mężczyzn powiedział, że kiedy szedł po zakupy zobaczył leżącego na chodniku człowieka, pomógł mu wstać, usiąść w wiacie przystankowej i próbował z nim porozmawiać. Nie wiedział, że osoba, której udzielił pomocy jest osobą zaginioną. 58-latek w rozmowie z funkcjonariuszami nie był w stanie określić gdzie się znajduje. Odnaleziony mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

Policjanci zwracają się z prośbą o jak najszybsze informowanie Policji w przypadku zaginięć osób, gdyż upływ czas od momentu zaginięcia do zgłoszenia ma duże znaczenie w skuteczności podjętych działań.

źródło: KPP w Radomsku