wersja testowa serwisu

Wspólnie z kolegami okładał członka rodziny, był zamieszany w przestępstwa narkotykowe

policja-kajdanki

Trzech młodych mężczyzn odpowie za kradzieże oraz udzielanie narkotyków. Okazało się, że o części kradzieży pokrzywdzona nie wiedziała. Sprawcom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z opoczyńskiej komendy, 1 marca 2021 roku, przyjęli zgłoszenie od mieszkanki Opoczna dotyczące kradzieży zabytkowej popielnicy. Sprawą zajęli się opoczyńscy kryminalni, a następnie policjanci z wydziału dochodzeniowo- śledczego.

W trakcie ustaleń okazało się, że krewny pokrzywdzonej w wieku 21 lat oraz jego dwaj o rok młodsi koledzy od listopada 2020 roku do lutego 2021 roku sukcesywnie ją okradali, o czym zgłaszająca nawet nie wiedziała. Podczas prowadzonych ustaleń w sprawie policjanci ujawnili, że sprawcy oprócz zabytkowej popielnicy, ukradli kobiecie jeszcze rower, laptopa, oraz biżuterię. Łączna suma powstałych strat wyniosła 1210 złotych.

Jak się okazało część przedmiotów trafiła do jednego z lombardów, natomiast rower został oddany na jedno z pobliskich złomowisk. Pozostawiając skradzione przedmioty w lombardzie, sprawcy wprowadzili jego obsługę w błąd, co do prawa własności zastawionych przedmiotów.

Część skradzionych rzeczy udało się odzyskać i oddać prawowitej właścicielce. Jednak to nie koniec przewinień młodych złodziei. Policjanci ustalili także, że mężczyźni mają na swoim koncie także przestępstwa narkotykowe, za które usłyszeli także zarzuty. Jeden z zatrzymanych 20-latków był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. W chwili popełnienia kolejnych, objęty był dozorem elektronicznym. Całej trójce grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Opocznie