wersja testowa serwisu

Ukradł hulajnogę elektryczną ze sklepu, bo... chciał ją przetestować!

Ukradł hulajnogę elektryczną ze sklepu, bo... chciał ją przetestować!
KPP Pabianice

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Konstantynowie Łódzkim zatrzymali mężczyznę, który ukradł hulajnogę elektryczną. 23-latek wyniósł ze sklepu sprzęt o wartości 919 złotych, po czym jeździł na nim w centrum miasta. 

W miniony poniedziałek, 2 sierpnia, o godzinie 15:20 dyżurny konstantynowskiej policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży sklepowej. Na miejsce natychmiast pojechał patrol dzielnicowych z pobliskiego komisariatu. Policjanci w rozmowie z pracownikiem sklepu ustalili rysopis mężczyzny oraz okoliczności zdarzenia. 

- Sprawca kradzieży najpierw oglądał sprzęt, po czym wyszedł z nim ze sklepu i odjechał w nieznanym kierunku. Wartość hulajnogi elektrycznej, za którą nieuczciwy klient nie zapłacił to 919 złotych. Policjanci niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania amatora cudzego jednośladu. Na ulicy Łaskiej w Konstantynowie Łódzkim zauważyli jadącego hulajnogą elektryczną młodego mężczyznę. Kierujący i sprzęt, na którym się poruszał odpowiadały ustalonemu rysopisowi. W związku z tym, funkcjonariusze wylegitymowali 23-latka - wyjaśnia przebieg interwencji oficer prasowy KPP Pabianice.

W trakcie rozmowy z dzielnicowymi, mężczyzna twierdził, że jedzie spotkać się ze znajomymi. Sugerował również policjantom, że mijał innego kierującego, który może być szukanym przez nich sprawcą przestępstwa. Nie wprowadził jednak w błąd policjantów. Wspólnie z 23-letnim mieszkańcem gminy Lutomiersk pojechali na miejsce kradzieży, gdzie mężczyznę rozpoznali pracownicy sklepu. Ponadto jego wizerunek został utrwalony na kamerach monitoringu.

- Mężczyzna przyznał się do przywłaszczenia jednośladu. Dodał, że chciał przetestować hulajnogę elektryczną w warunkach pozasklepowych. Dzięki czujnej postawie policjantów towar wrócił do sklepu, a sprawca przestępstwa nie uniknie odpowiedzialności. Teraz usłyszał zarzut kradzieży, za który grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności - dodają mundurowi z pabianickiej komendy.