wersja testowa serwisu

Trail Kamieńsk: Ruszyły zapisy do zimowej odsłony zawodów na Górze Kamieńsk! Listy zapełniają się błyskawicznie!

kamiensk
mat. prasowe organizatora

Ruszyły zapisy na Trail Kamieńsk! Już po raz szósty zimą na Górze Kamieńsk biegacze będą rywalizować na dwóch dystansach 6 km i 30 km. Impreza zaplanowana jest na 23 stycznia 2022 roku. Ten kto ma chrapkę na rywalizację w górskich i zimowych okolicznościach przyrody nie powinien zwlekać z zapisami, bo listy startowe, które otwarto we wtorek, 16 listopada zapełniają się błyskawicznie! 

Zapisy do 6. Trail Kamieńsk zostały uruchomione 16 listopada o godzinie 20:00, a na listach robi się już dość ciasno... Na dystansie 6 km swój akces przez pierwsze kilkanaście godzin zgłosiło się blisko 50 zawodników, a na dłuższy 30-kilometrowy bieg zgłosiło się ponad 120 osób. W 6. Trail Kamieńsk obowiązują limity zawodników: 300 osób na 30 km i 100 osób na 6 km.

A teraz słów kilka o samej rywalizacji. Trail Kamieńsk, pomimo już kilkuletniej tradycji, nadal potrafi zaskoczyć uczestników wymagającą trasą oraz fajnymi widokami.

- Łódzkie wydaje mi się płaskim terenem ale ta góra na tej trasie to naprawdę srogie wyzwanie. Organizacja na wysokim poziomie, bardzo dobrze oznaczona trasa, przyjemne widoki i jak organizm przestanie protestować możliwe, że wrócę za rok – napisał Emil Kwaśniak po starcie w 5. Trail Kamieńsk.

Z roku na rok Trail Kamieńsk staje się co raz większe i przyciąga na start biegaczy z wielu regionów, którzy chcą się zmierzyć z najwyższą górą w centralnej Polsce – 405 m. n.p.m.

- Wracamy po krótkiej przerwie z zimową edycją, ale w nie zmienionej formule z dwoma dystansami. Wielu biegaczy zaczyna przygodę od startu na sześciokilometrowej trasie, a na mecie deklarują już start na dłuższym dystansie – mówi Bartłomiej Sobecki pomysłodawca biegów na Górze Kamieńsk, dodając: - start w Trail Kamieńsk to fajna forma na sprawdzenie swoich aktualnych możliwości czy uatrakcyjnienie zimowych treningów.

Szczegółowe informacje dotyczące zawodów dostępne są na www.ultrakamiensk.pl.Organizatorzy zachęcają również do odwiedzin strony Facebook'u, gdzie znaleźć można wiele ciekawostek związanych z wydarzeniem.