wersja testowa serwisu

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 8 w Radomsku z nową ekopracownią

20201013-094926-1602585019

W poniedziałek 12 października 2020r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 8 im. Przyjaciół Dzieci w Radomsku nastąpiło otwarcie ekopracowni, która powstała przy udziale środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w ramach konkursu Nasze Ekologiczne Pracownie.

Kwota dofinansowania wyniosła 49 867 zł, natomiast środki własnye szkoły to 5 600 zł.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonała wraz z przedstawicielami społeczności uczniowskiej i koordynatorami projektu, dyrektor szkoły mgr Anna Grzywacz.

Uczniowie klasy VII przygotowali na tę okoliczność krótki montaż słowny, przenoszący zgromadzonych w świat biologii. Opiekunowie pracowni mgr Aneta Tomczyk i mgr Tomasz Dąbrowski przedstawili prezentację dotyczącą zadań ekologicznych, realizowanych przez szkołę.

Zaprezentowane zostały także zakupione w ramach dotacji pomoce dydaktyczne tj.: mapy, modele, przyrządy ułatwiające prowadzenie obserwacji tj. mikroskopy, szkła powiększające, plansze dydaktyczne, żywe rośliny, a także programy multimedialne, które nie tylko uatrakcyjniają lekcje, ale ułatwiają przyswajanie materiału i dodatkowo inspirują uczniów omawianymi tematami.

Cała społeczność szkolna jest dumna z nowej, wymarzonej ekopracowni, która zapewnia bardzo dobre warunki do nauki i pracy, stanowiąc bazę do organizowania spotkań tematycznych związanych z edukacją środowiskową, konkursów i akcji ekologicznych.

Źródło: UM Radomsko