wersja testowa serwisu

Poszukiwany listem gończym przed policją ukrył się za... lodówką

253-137387
fot. KPP Łódź Wschód

Dobrze przeprowadzona akcja przez koluszkowskich kryminalnych pozwoliła na zatrzymanie 39–latka poszukiwanego listem gończym do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna najbliższe miesiące spędzi za kratkami.

W środę, 13 października około godziny 18:00 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Koluszkach pracowali nad znalezieniem poszukiwanego listem gończym mężczyzny. Podczas szeregu ustaleń trop doprowadził ich do gminy Rzgów.

- Policjanci przez jakiś czas obserwowali wytypowane miejsce, po czym postanowili wejść do środka mieszkania. Nikt jednak nie otwierał drzwi. To jednak nie uśpiło czujności mundurowych. Dostali się do wnętrza budynku przez okno. W środku znaleźli ukrywającego się za lodówką 39-letniego mężczyznę. Był on poszukiwany listem gończym przez prokuraturę w Głogowie. Został natychmiast zatrzymany i najbliższe miesiące spędzi za kratkami gdzie będzie odbywał zaległą karę - informuje sierż. sztab. Aneta Kotynia z KPP Łódź Wschód.

Jednym z ważnych działań policjantów jest zatrzymywanie osób poszukiwanych, aby nie uniknęły one odpowiedzialności karnej.

- Policjanci z powiatu łódzkiego wschodniego każdego roku zatrzymują osoby poszukiwane. Podstawy poszukiwań są różne, listy gończe, sądy i prokuratury wydają zarządzenia, postanowienia i nakazy doprowadzenia celem których jest ustalenie miejsca pobytu osób poszukiwanych lub przeprowadzenie z nimi czynności procesowych - wyjaśnia sierż. sztab. Aneta Kotynia. - Policjanci docierają do osób poszukiwanych w różnych okolicznościach. Jedni zatrzymywani są w miejscach zamieszkania, na innych ,,wpadają" podczas legitymowania i przeprowadzanych interwencji. Zdarzają się przypadki gdzie poszukiwani zatrzymywani są przed policjantów w czasie wolnym od służby. Często jest to żmudna i skrupulatna praca, ponieważ osoby, które się ukrywają robią wszystko, aby ,,nie wpaść" w ręce policjantów i wymiaru sprawiedliwości.