wersja testowa serwisu

Policjanci z Wielunia uderzyli w przestępczość narkotykową. Zatrzymano dwie osoby, grozi im po 10 lat więzienia

264-134327
fot. KPP w Wieluniu

Wieluńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 28 i 29 lat, którzy odpowiedzą za posiadanie narkotyków. Młodszy z nich dodatkowo za udzielanie substancji zabronionych. Badanie testerem narkotykowym wykazało, iż zabezpieczone środki to m.in. marihuana. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za które grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

31 lipca policjanci z wydziału kryminalnego wieluńskiej komendy monitorując środowisko przestępcze uzyskali informację, iż 29-letni mężczyzna może posiadać narkotyki. W trakcie patrolowania ulic Wielunia policjanci zauważyli wytypowanego mężczyznę, który w trakcie legitymowania zaczął się nerwowo zachowywać. Mundurowi nabrali podejrzeń, że może posiadać przy sobie narkotyki.

Przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziły się. Przy 29-latku w trakcie przeszukania znaleziono "kryształ". Wstępne badania narkotesterem wykazały, że to substancja psychotropowa z grupy mefedronu. Dzięki doskonałemu rozpoznaniu środowiska przestępczego następnego dnia doszło do zatrzymania 28-latka, który sprzedał zabroniona substancję.

- W trakcie przeszukania jego miejsca zamieszkania kryminalni ujawnili szklane lufki, wagę elektroniczną, kruszak, słoik z proszkiem oraz kryształem, a także woreczki foliowe i pudełko plastikowe z suszem roślinnym. Wszystkie zabezpieczone substancje policjanci przebadali narkotykowymi testerami i dokładnie zważyli. Łącznie policjanci zabezpieczyli 4,53 grama kryształu pochodzącego z grupy mefedronu oraz znaczną ilość środków odurzających w postaci konopi o wadze 104 gramów. Zostaną one również poddane szczegółowym badaniom w policyjnym laboratorium - informują mundurowi.

Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty posiadania środków odurzających, natomiast 28-latek dodatkowo zarzut udzielania substancji psychotropowych. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec 28-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, 29-latek objęty został dozorem policyjnym. Za tego typu przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

fot. KPP w Wieluniu