wersja testowa serwisu

Plaga pijanych kierowców zatrzymanych przez radomszczańskich policjantów!

policja-alkomat_mat.policji
mat. policji

Pijani kierowcy to wciąż na polskich drogach prawdziwa plaga. Mimo licznych apeli, publikacji o szkodliwości alkoholu, o jego wpływie na ludzki organizm liczba ujawnionych nietrzeźwych kierowców wciąż jest bardzo duża. Pijanych kierowców nie odstraszają również stosowane kary. 

Kolejne przypadki lekkomyślności miały miejsce w miniony wtorek, 22 listopada na terenie powiatu radomszczańskiego. Pierwszy pijany kierowca został zatrzymany przez patrol ruchu drogowego w Lgocie Wielkiej. Kierowca astry nie miał zapiętego pasa bezpieczeństwa. 

- Podczas rozmowy policjanci wyczuli od niego woń alkoholu. W związku z powyższym wykonali badanie stanu trzeźwości. Okazało się, że 32-letni mieszkaniec gminy Kleszczów miał w organizmie półtora promila alkoholu. Mundurowi zatrzymali prawo jazdy pijanego kierowcy - informuje Aneta Wlazłowska z KPP Radomsko.

Jeszcze tego samego dnia wpadł kolejny kierowca na podwójnym gazie, 44 -letni mieszkaniec gminy Radomsko, którego policjanci zatrzymali na terenie gminy Kobiele Wielkie. 

- Kierujący lanosem miał 3,1 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo, mężczyzna ten nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Trzeciego nietrzeźwego kierowcę policjanci wyeliminowali z ruchu w Radomsku. Podczas patrolowania ulic miasta funkcjonariusze zwrócili uwagę na nieprawidłowo poruszającą się mazdę. Za kierownicą osobówki siedział 28-letni radomszczanin, który miał w organizmie 2,5 promila alkoholu. Mundurowi zatrzymali prawo jazdy pijanego kierowcy - wyjaśnia Aneta Wlazłowska z radomszczańskiej komendy.

Wszyscy kierowcy za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności, kara grzywny oraz zakaz kierowania pojazdami.

Policjanci kolejny raz przypominają, że alkohol powoduje zaburzenia w szybkości reakcji, pogarsza koordynację ruchów. U osoby nietrzeźwej znacznie zmniejsza się pole widzenia, pogarsza się ostrość wzroku. Alkohol wpływa negatywnie na odczucie szybkości oraz odległości od innych pojazdów.