wersja testowa serwisu

Okradł kompana od kieliszka. Grozi mu 5 lat więzienia

253-135912
fot. KPP Łódź Wschód

Rzgowscy policjanci zatrzymali i przedstawili zarzut kradzieży pieniędzy 54-letniemu mieszkańcowi Brójec, który dzień wcześniej ukradł swojemu kompanowi ponad 1 000 złotych. Nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania, a mundurowi odzyskali tylko część skradzionych pieniędzy. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek, 13 września policjanci z Komisariatu Policji w Rzgowie, po otrzymaniu zgłoszenia o kradzieży pieniędzy w kwocie ponad 1 000 złotych jednemu z mieszkańców Brójec, natychmiast dotarli do amatora cudzego mienia. Dzięki ich dobremu rozeznaniu w lokalnym środowisku już po kilkudziesięciu minutach mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania był w rękach mundurowych.

Jak się okazało 54-letni kompan od kieliszka, spożywając dzień wcześniej alkohol w domu pokrzywdzonego wykorzystał jego nieuwagę i ukradł pieniądze. Nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania oraz co zrobił z pieniędzmi. Policjanci odzyskali tylko część skradzionej kwoty. 54-latek po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kradzieży co zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. W przeszłości mężczyzna miał już konflikty z prawem.

źródło: KPP Łódź Wschód