Mistrzostwa Polski Młodzików w podnoszeniu ciężarów. Dobre wyniki zawodników z naszego powiatu

32351

W dniach 15-18.10.2020 r w Nowym Tomyślu odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 15. Nasze zawodniczki i zawodnicy wracają z nich z 5 medalami. Oliwia Drzazga (UMLKS Radomsko) ustanowiła nie tylko 6 rekordów polski, ale i została najlepszą zawodniczką tej imprezy w punktacji Open.

Oliwia Drzazga (UMLKS Radomsko) zajęła I miejsce w kategorii wagowej do 45 kg, uzyskując wynik 54 kg w rwaniu, 75 kg w podrzucie oraz 129 kg w dwuboju. Ustanowiła 6 rekordów Polski, 4 do lat 15 (rwanie 54 kg, podrzut 75 kg, w dwuboju 126 kg oraz 129 kg), do lat 17 w podrzucie 75 kg oraz do lat 20 w podrzucie 75 kg. Wśród dziewcząt Oliwia została najlepszą zawodniczką w punktacji Open w tej imprezie sportowej.

Kolejną zawodniczką startującą w barwach UMLKS Radomsko była Kasia Kozera, która również zdobyła tytuł Mistrzyni Polski w kategorii wagowej do 76 kg, uzyskując wynik 62 kg w rwaniu, 83 kg w podrzucie oraz 145 kg w dwuboju.

Obecnie zawodniczki zostały powołane na zgrupowanie kadry narodowej w dniach 25.10-7.11. 2020 r Giżycko.

Z medalami z Mistrzostw wracają też zawodnicy LKS Dobryszyce. W kategorii wagowej do 67 kg pasjonującą walkę na rekordy Polski stoczyli Bartosz Burski (Nida Nidzica) oraz Dawid Majsy (LKS Dobryszyce). Obaj poprawiali rekordy w podrzucie – 125 kg i 123 kg. Po pasjonującym pojedynku Dawid został Wicemistrzem Polski U15 i złotym medalistą w rwaniu (z wynikiem 98 kg).

Równie dobrze spisał się Krystian Burza (LKS Dobryszyce) - Wicemistrz Polski U15 w (kat. 61 kg) - z wynikiem 81 kg w rwaniu, 107 kg w podrzucie oraz 188 kg w dwuboju.

Nikodem Motylski (LKS Dobryszyce) - również Wicemistrz Polski U15 w (kat. 96 kg) - uzyskując wynik 91 kg w rwaniu, 103 kg w podrzucie oraz 194 kg w dwuboju.