Koszmarny wypadek w Elektrowni Bełchatów. Mężczyzna stracił rękę. Co na temat zdarzenia mówi spółka PGE GiEK?

Koszmarny wypadek w Elektrowni Bełchatów. Mężczyzna stracił rękę. Co na temat zdarzenia mówi spółka PGE GiEK?
PGE GiEK S.A

W środę, 30 marca na terenie Elektrowni Bełchatów doszło do ciężkiego w skutkach wypadku przy pracy. Nieoficjalnie wiadomo, że mężczyzna, który pracował przy maszynie stracił rękę. Trwa wyjaśnianie okoliczności wypadku. Na miejscu zdarzenia pracowali zarówno policjanci, jak i przedstawiciele Państwowej Inspekcji Pracy. PGE GiEK, do której należy Elektrownia powołała także własną komisję badającą przyczyny zdarzenia. 

Do tragicznego zdarzenia doszło, 30 marca przed godz. 13:00. Jak informuje PGE GiEK do wypadku z udziałem jednego pracownika doszło podczas wykonywania czynności służbowych, przy jednej z pracujących maszyn. Poszkodowany został natychmiast przewieziony do szpitala w Bełchatowie, z kolei z tamtąd śmigłowiec LPR przetransportował mężczyznę do centrum transplantologii w Trzebnicy. 

- Miejsce wypadku zostało zabezpieczone zgodnie z obowiązującymi przepisami w tym zakresie. O zaistniałym zdarzeniu poinformowano Państwową Inspekcję Pracy oraz Policję, które po przybyciu na miejsce zdarzenia podjęły czynności wyjaśniające. Wyjaśnianiem okoliczności wypadku zajmują się służby wewnętrzne oddziału, zgodnie z obowiązującymi w spółce procedurami - wyjaśnia Sandra Apanasionek, rzecznik prasowy PGE GiEK.

Zawiadomiona została m.in. Państwowa Inspekcja Pracy. Trwa wyjaśnianie okoliczności i przyczyn wypadku.

W piątek popołudniu do naszej redakcji dotarły niepokojące informacje, że mężczyzna zmarł. Dementujemy te doniesienia, jednocześnie wyraźnie zaznaczając, że są plotkami. Z nieoficjalnych, ale wiarygodnych źródeł wiemy, że poszkodowany jest już po operacji doszycia ręki, jest przytomny. Zabiegu dokonali specjaliści z poddziału Replantacji Kończyn, Mikrochirurgii i Chirurgii Ręki w szpitalu im. Św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy.

To placówka, która jest absolutnie wiodącym polskim ośrodkiem specjalizującym się w replantacjach kończyn górnych i dolnych, autotransplantacjach oraz przeszczepach. W oddziale na przestrzeni ostatnich dziesięcioleciwykonano setki operacjirozsławiając Trzebnicę na arenie międzynarodowej.

O spektakularnych osiągnięciach trzebnickich lekarzy mówi się w programach telewizyjnych, pisze się na łamach prasy w całej Polsce, w tym również w wydawnictwach lekarskich. Temat osiągnięć jest szeroko omawiany na różnych stronach internetowych, na konferencjach naukowo-szkoleniowych i sympozjach, również zagranicznych, a Trzebnica w świecie kojarzona jest przede wszystkim z miastem, w którym „przyszywają ręce".