wersja testowa serwisu

Groźny wypadek w gminie Osjaków. Auto uderzyło w ogrodzenie i dachowało. Kierowca był pijany i nie miał uprawnień do kierowania

7805c087-8af6-41f1-b6bb-cf03ff11ca79
fot. kpt. G. Kasprzyczak - KP PSP Wieluń

Nie uniknie odpowiedzialności 49-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego, który w miejscowości Chorzyna, kierując fordem, znajdując się w stanie nietrzeźwości doprowadził do zdarzenia drogowego. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna wsiadł za kółko pomimo orzeczonego dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Wkrótce za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło 3 marca 2021 roku w miejscowości Chorzyna w gminie Osjaków. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia 49-letni kierujący Fordem Focusem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewe pobocze i uderzył w ogrodzenie posesji oraz dachował.

Kierowca Forda z obrażeniami ciała przewieziony został do szpitala w Bełchatowie. Tam policjanci zbadali jego stan trzeźwości. Badanie alkomatem wykazało u 49-latka ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie. Ponadto po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się że posiada on dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Wkrótce za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do do 5 lat pozbawienia wolności.

Ponownie apelujemy o rozsądek! Wsiadanie za kierownicę po alkoholu to kompletny brak odpowiedzialności i może doprowadzić do tragedii. Pijany za kierownicą stanowi zagrożenie nie tylko dla siebie ale i przewożonych pasażerów i innych użytkowników dróg, pieszych, czy rowerzystów.

Kierowco pamiętaj! Nie bądź lekkomyślny! Alkohol utrudnia realną ocenę sytuacji, obniża koncentrację i reakcję na zmienną sytuację na drodze! Nie ryzykuj!

źródło: KPP w Wieluniu

Zobacz zdjęcia: