wersja testowa serwisu

Dwa rozboje i dwóch zatrzymanych. Agresorzy z prokuratorskimi zarzutami

6456
fot. KMP w Piotrkowie Trybunalskim

21-latek i jego o rok młodszy kompan dokonali rozboju na mieszkańcu Piotrkowa Trybunalskiego. Mężczyźni pobili 22-latka a następnie zabrali mu telefon i słuchawki. 20-latek odpowie też za rozbój na 19-latku, którego się dopuścił kwadrans po pierwszym zdarzeniu. Już kilka minut od zgłoszenia napastnicy zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy z sulejowskiego komisariatu a dzięki skutecznej pracy policjantów i zebranemu przez nich materiałowi dowodowemu, wczoraj zostali tymczasowo aresztowani. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

20 lutego 2021 roku kilka minut przed godziną 1.00 policjanci z Komisariatu Policji w Sulejowie pojechali w okolicę ulicy Wojska Polskiego, gdzie według zgłoszenia mężczyzna miał paść ofiarą rozboju. Dyżurny piotrkowskiej komendy zgłoszenie o tym zdarzeniu otrzymał od taksówkarza, do którego podszedł mężczyzna prosząc o pomoc. Twierdził, że został pobity a agresorzy zabrali mu telefon i słuchawki.

Policjanci, jadąc ulicą Kostromską, zauważyli zakrwawionego mężczyznę. Okazało się, że przed chwilą padł ofiarą napastnika, który używając przemocy odebrał mu słuchawki do telefonu. Na miejscu pojawił się też radiowóz piotrkowskiej patrolówki z pokrzywdzonym z pierwszego zgłoszenia. 

Sulejowscy policjanci natychmiast ruszyli w kierunku, w którym według pokrzywdzonego uciekli podejrzewani. Już po kilku minutach w pobliżu galerii handlowej zauważyli dwóch mężczyzn, którzy na widok policyjnego radiowozu zaczęli się nerwowo zachowywać.

- Jeden z nich miał zakrwawione dłonie. Próbował zmylić policjantów, tłumacząc się, że to przez krwotok z nosa, ale na twarzy nie miał śladów krwi. W jego kurtce policjanci znaleźli słuchawki zabrane jednej z ofiar i nie mieli już wątpliwości, że ma związek z tą sprawą - czytamy w komunikacie policji.

20 i 21-latek, rozpoznani przez pokrzywdzonych mężczyzn trafili do policyjnej celi. Obaj usłyszeli prokuratorskie zarzuty rozboju na 22-letnim piotrkowianinie. Młodszy z agresorów odpowie dodatkowo za rozbój na 19-latku. Przestępstwo to zagrożone jest kara nawet 12 lat więzienia. 21 lutego 2021 roku sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu sprawców.