wersja testowa serwisu

Bezpieczna majówka na opoczyńskich drogach

policja---napis

Miniony majowy weekend możemy zaliczyć do jednych z bezpieczniejszych. Od 30 kwietnia 2021 roku do 3 maja 2021 roku nie doszło do wypadku drogowego. Policjanci odnotowali 5 kolizji drogowych. Te zadowalające statystyki niestety w dalszym ciągu nie dotyczą kierowców, którzy łamią ograniczenia prędkości.

30 kwietnia 2021 roku, policjanci przeprowadzili ogólnopolskie działania pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości". Działania funkcjonariuszy ukierunkowane były na zapewnienie bezpieczeństwa na drogach poprzez prowadzenie wzmożonych kontroli prędkości polegających na wystawieniu na krótkim odcinku drogi kilku punktów kontroli prędkości. Celem akcji było uświadomienie kierowcom, jak ważne jest przestrzeganie ograniczeń prędkości oraz przeciwdziałanie zachowaniom części kierowców, którzy po minięciu patrolu Policji przyspieszają. Drugi i kolejny patrol ruchu drogowego ustawiony na krótkim odcinku drogi dokonujący pomiarów prędkości miał za zadanie temu przeciwdziałać.

Głównym założeniem akcji jest przede wszystkim bezpieczeństwo i egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach krajowych. Podczas działań na terenie powiatu opoczyńskiego, policjanci ujawnili 28 przypadków przekroczeń prędkości. Na szczęście żaden z kierowców w tym dniu nie stracił prawa jazdy.

Z kolei 3 maja 2021 roku, opoczyńscy policjanci w ramach powiatowych działań pod nazwą „Prędkość", zatrzymali jednemu kierującemu prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 50 km/h. 27 kierowców zostało ukaranych za popełnione wykroczenia drogowe. Reasumując: „Majówka 2021" na drogach powiatu opoczyńskiego przebiegła bezpiecznie. 

źródło: KPP w Opocznie