wersja testowa serwisu

Sprawca pobicia i kradzieży ujęty przez Straż Ochrony Kolei

_59A6745
fot. OSK

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej w Łodzi podjęli interwencję wobec mężczyzny, który pobił a następnie okradł współpodróżnego. Sprawca wraz ze skradzionym mieniem został przekazany w ręce Policji.

W miniony piątek 9 kwietnia br. o godzinie 18:45 dyżurny ruchu stacji Łódź Widzew powiadomił komendanta zmiany z Komendy Regionalnej SOK, że w pociągu relacji Warszawa Wschodnia - Łódź Fabryczna doszło do kradzieży oraz pobicia podróżnego. Na miejsce niezwłocznie wysłano funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei, którzy pełnili służbę w okolicy.

Po przybyciu do pociągu funkcjonariusze SOK ujęli agresora wskazanego przez kierownika pociągu. Poszkodowany podróżny potwierdził, że ujęty 34-letni mężczyzna uderzył go kilkukrotnie w głowę i skradł mu telefon komórkowy.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia funkcjonariuszy z Komisariatu VI Komendy Miejskiej Policji w Łodzi przy sprawcy ujawniono skradziony telefon komórkowy. Dalsze czynności w sprawie prowadzone są przez funkcjonariuszy z Komisariatu VI Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

źródło: SOK